Monitoring wizyjny

Firma świadczy usługi montażu i opieki systemu kamer wizyjnych, który przyczynia się do przeprowadzenia szybkich i skutecznych interwencji służb porządkowych i ratowniczych. System monitoringu wizyjnego wykorzystywany jest coraz częściej w zakładach przemysłowych. Pozwala on nadzorować przebieg procesów produkcyjnych umożliwiając kontrolę, zwłaszcza w miejscach niedostępnych dla człowieka, załadunku i rozładunku towarów w portach i stacjach przeładunkowych. Ułatwia ocenę sytuacji i podjęcie trafnej decyzji w przypadku awarii urządzeń, lub akcji ratunkowej w sytuacji zagrożenia życia.

Nadzór wideo traktowany jest głównie jako część systemu bezpieczeństwa, w skład którego wchodzą między innymi: system wymiany informacji, sieci nadzoru oraz lokalizacji zagrożeń bezpieczeństwa publicznego i środowiska. Dzięki niemu możliwe jest znaczne zwiększenie efektywności działania poprzez kierowanie sił i środków tam, gdzie są aktualnie potrzebne.

Projektujemy i wykonujemy monitoring:
- przemysłowy,
- obiektów handlowych i biurowych,
- monitoring procesów produkcyjnych,
- zarządzanie bezpieczeństwem obiektów rozproszonych.

Funkcje systemu monitoringu wizyjnego:
- prewencyjna – obecność kamer skutecznie odstrasza przestępców,
- bezpośredniego nadzoru – obiekt jest pod obserwacją w czasie rzeczywistym, co w przypadku powstania zagrożenia pozwala na natychmiastowe podjęcie odpowiednich działań,
- dowodowa – zdarzenie zarejestrowane przez kamery może być wykorzystane jako materiał dowodowy.

System nadzoru wizyjnego pozwala na obserwację wielu miejsc jednocześnie bez względu na porę dnia i nocy oraz panujące warunki meteorologiczne.

W ramach instalacji systemu monitoringu DFS-lab świadczy usługi potocznie zwane pod klucz. Zapewniamy wykonanie:
- projektów technicznych,
- założeń techniczno-ekonomicznych,
- profesjonalnego doradztwa technicznego,
- dostaw urządzeń renomowanych światowych firm,
- kompletnych systemów,
- serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego.